Słaby Znicz

Piłka Nożna

Tego spotkania podopieczni Dariusza Banasika nie mieli prawa przegrać. A jednak. Stało się. Znicz Pruszków po raz kolejny stracił punkty. Tym razem na wyjeździe został skarcony przez Limanovię Limanowa.

Znicz zanotował trzecią porażkę z rzędu i należy podkreślić, że wszystkie spotkania przegrał z ekipami, które znajdowały się niżej w tabeli. Zespół z Limanowej nadal okupuje ostatnią pozycję w lidze. Ostatnimi czasy drużyna trenera Banasika prezentuje się słabo i tym samym marzenia o awansie, a nawet miejscu na podium są już nieaktualne. Znicz po spotkaniu 29. kolejki II ligi spadł na 9. pozycję w tabeli.

Konsekwencja charakteryzowała piłkarzy Limanovii. Raz za razem szturmowali bramkę Znicza, w której fantastycznie radził sobie Michał Bigajski. Dobra postawa bramkarza uchroniła drużynę z Pruszkowa od wysokiej porażki. Już w 2. minucie starcia Artur Skiba starał się zaskoczyć Bigajskiego, jednak ten był bardzo czujny. Poliacek i Atanasow szukali swoich szans, aby zmieścić piłkę w siatce, ale nie potrafili znaleźć recepty na golkipera Znicza. Koledzy Bigajskiego mieli przebłyski. W 40. minucie okazji sam na sam nie wykorzystał Nawrocki.

Piłkarze Znicza już wznosili ręce w górę, ale i sędzia boczny wzniósł w górę, ale nie ręce – tylko chorągiewkę. Na początku drugiej części gry do siatki gospodarzy trafił Kopciński, jednak okazało się, że był na pozycji spalonej. Dobry wyskok i celny strzał głową Łukasza Wolsztyńskiego zapewnił gospodarzom trzy punkty w 69. minucie spotkania.

W 30. kolejce II ligi Znicz zmierzy się z MKS-em Kluczbork, który zajmuje 3. pozycję w ligowej tabeli. Czy przyjdzie przełamanie? Znicz przegrywał z zespołami, które znajdowały się za nim w tabeli. Być może piłkarze z Pruszkowa zmobilizują się i na własnym stadionie „wykopią” MKS z podium.

Limanovia Limanowa – Znicz Pruszków 1:0 (0:0)
Ł. Wolsztyński 69

Limanovia: Sotnicki – Basta, Bierzało, Mysiak, Derbich – Atanasow (83 Koman), Skiba (90 Piwowarczyk), Poliacek, Waksmundzki (60 Serafin), Pribula – R. Wolsztyński (66 Ł.Wolsztyński)

Znicz: Bigajski – Kucharski, Jędrych, Niewulis, Pielak – Kopciński (65 Żurek), Biedrzycki (46 Tomczyk), Chrzanowski (83 Barzyc), Nawrocki (75 Muszyński), Grudniewski – Górski

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.