Siatkarskie święto

Nadarzyn

Święto Niepodległości można spędzić również na sportowo. Z takiego założenia wyszli w Nadarzynie, gdzie zorganizowano turniej mini-siatkówki dziewcząt dla rocznika 2004. Na trybunach pojawił się mistrz świata i Europy Paweł Zagumny.

W hali przy ul. Żółwińskiej nie zabrakło emocji. Ponad 160 zawodniczek przystąpiło do siatkarskiej rywalizacji. W turnieju mini-siatkówki na placu gry pojawiły się trzyosobowe drużyny, które toczyły ze sobą zacięte boje na 8 boiskach. Nie mogło być inaczej, gdyż udział w zawodach wzięły aż 42 zespoły z 19 klubów z całej Polski.

Działo się w Nadarzynie. Przed rozpoczęciem turnieju nastąpił miły akcent. Organizatorzy podarowali uczestniczkom pamiątkowe gadżety. Z kolei trenerzy otrzymali klawiatury do komputera oraz coś, co jest niezbędne w pracy szkoleniowca. Czasami nieudane zagranie powoduje wulkan emocji. Dzięki wizycie w Nadarzynie szkoleniowcy będą mogli skorzystać z… piłeczki antystresowej. 

Atmosfera była miła, ale podczas spotkań nie brakowało walki. Dziewczynki wylały hektolitry potu i nie odpuszczały żadnej piłki. Nie mogły sobie na to pozwolić. Z trybun patrzył na nie jeden z najlepszych rozgrywających na świecie – Paweł Zagumny. Siatkarz warszawskiej Politechniki zjawił się w Nadarzynie, aby dopingować swoją córkę, która występowała w jednej z drużyn Metro Warszawa. Dla uczestników turnieju ogromnym przeżyciem była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z mistrzem świata z 2014 roku.

Przechodząc do wyników rywalizacji. Warto zaznaczyć, że w turnieju wzięły udział cztery „trójki” GLKS-u Nadarzyn. Zespół w składzie Kinga Wrońska, Julia Brzeczkowska, Julia Głodek i Anna Majewska zajęły 2. pozycję. Lepsze od nadarzyńskiej drużyny okazał się zespół Metro Warszawa. Z kolei Nadarzyn II sklasyfikowano na 17. miejscu. Kolejna „trójka” to zawodniczki urodzone w latach 2005-2006. Wiktoria Leśniewicz, Antonina Dośpiał, Anna Wrońska i Amanda Chrostek zajęły miejsce w przedziale 23-25. Pod koniec stawki uplasowała się ekipa Nadarzyn IV. W turnieju wzięły udział również zawodniczki Sparty Grodzisk Mazowiecki, które zajęły miejsce w przedziale 20-22.

Dla wielu młodych siatkarek była to okazja, aby zdobyć doświadczenie i sprawdzić się w rywalizacji ze swoimi rówieśniczkami z innych zespołów. Warto nadmienić, że wyróżnienie indywidualne zdobyła Kinga Wrońska. Siatkarka z Nadarzyna może cieszyć się z tytułu MVP.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.