Ścisk w tabeli, GLKS wiceliderem

Tenis Stołowy

GLKS Scania Nadarzyn zajmuje 2. miejsce w tabeli Ekstraklasy kobiet w tenisie stołowym. Zespół Marcina Kusińskiego musi mieć się na baczności, bo rywalki nie śpią.

Bezapelacyjnym liderem tabeli jest KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg, który w 11. kolejkach wywalczył 22 punkty. Wszystkie zespoły oglądają plecy mistrza Polski i walczą o 2. pozycję w tabeli. Aż trzy zespoły mają 16 punktów, jednak bilans gier sprawia, że na pozycji wicelidera plasuje się GLKS Nadarzyn.

W ostatnim starciu zespół Kusińskiego bez problemów uporał się z KS Bronowianką Kraków. Jedynie Aleksandra Falarz stawiła czoła Klaudii Kusińskiej. Zawodniczka z Nadarzyna dobrze weszła w mecz – 11:5, ale już w drugiej partii musiała walczyć o korzystny wynik do końca. Falarz się starała, ale przegrała w trzech setach. Daria Trigolos i Marta Smętek gładko wygrały swoje spotkania. GLKS mógł cieszyć się z ósmego zwycięstwa w sezonie.

Warto również rzucić okiem na ranking indywidualny Ekstraklasy. Tam na czele Klaudia Kusińska. Zawodniczka z Nadarzyna odniosła 13 zwycięstw i zanotowała 3 porażki, co daje jej 81 proc. skuteczność. Smętek zajmuje 10. lokatę, a Trigolos 17.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.