Rywalizacja o prymat na świecie w Pruszkowie

Sporty Walki

Zawodnicy z całego globu przyjadą do Pruszkowa, aby walczyć o medale w mistrzostwach świata taijiquan. Z pewnością widowiskowe pokazy zachwycą publiczność zgromadzoną w hali Znicz. Wstęp na imprezę jest wolny.

Korzeni taijiquan należy szukać w Chinach. Charakteryzuje się pracą nad koordynacją ciała, a przede wszystkim umysłem i ciałem, czym odróżnia się od większości sztuk walki. Z czasem tajiguan odgrywało rolę ćwiczeń dla zdrowia oraz relaksu. Warto pamiętać również, że jest to bezkontaktowy sport, który imponuje ogromną estetyką oraz efektywnością.

 

Niebawem każdy będzie mógł przyjrzeć się z bliska tajnikom taijiquan podczas mistrzostw świata, które w dniach 17-20 października odbędą się w pruszkowskiej hali Znicz. – Tai chi to jeden z najbardziej znanych systemów wushu. Zyskał popularność w wielu krajach. Warto dodać, że tai chi wydzielono z systemów wushu. Wcześniej stanowiło jedną z konkurencji podczas mistrzowskich imprez. Teraz organizowanie są odrębne zawody. Dotychczas mistrzostwa świata taijiquan organizowane były raz, impreza odbyła się w Chinach. Cieszy nas, że zawody tej rangi odbędą się w Polsce – tłumaczy Dariusz Piwowarski, prezes Polskiego Związku Wushu.

 

Start rywalizacji poprzedzi uroczysta ceremonia otwarcia, która została zaplanowana na 16 października o godz. 19.00. Później rozpoczną się zmagania o medale. – Wśród zgłoszonych jest 350 zawodników z 32 państw. W tym gronie jest 12-osobowa reprezentacja Polski. Na koniec każdego dnia zmagań będzie można podziwiać najlepszy na świecie zespół pokazowy Chińskiej Federacji Wushu – mówi Piwowarski.

 

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

 

Patronat medialny nad mistrzostwami świata taijiquan objęły Gazeta WPR i portal WPR24.pl.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.