Rywal nie oszczędził Znicza Basket

Zespół GTK Gliwice okazał się bezlitosny dla Znicza Basket Pruszków w spotkaniu I ligi koszykówki. Podopieczni Marka Zapałowskiego przegrali na wyjeździe 64:85.

Nic nie zapowiadało takiego pogromu. Gospodarze uciekali gościom od początku, jednak przyjezdni odrobili straty i po trójce Madziara prowadzili – 12:14. Pierwszą kwartę zakończyli dwupunktowym prowadzeniem. Najgorsze miało dopiero nadejść.

W drugiej odsłonie Znicz Basket „zaciął się”. Zawodnicy mieli problem z celnością, notowali straty, a rywal ich bezlitośnie punktował. Katem pruszkowskiej drużyny był Pieloch, który raz po raz trafiał za trzy. Na półmetku rywalizacji gospodarze prowadzili 52:38.

Trzecia kwarta również pod dyktando GTK. Gospodarze powiększyli przewagę, Znicz próbował walczyć w końcówce, jednak bez efektu.

Najwięcej punktów dla gości zdobył Damian Tokarski – 19.

Znicz Basket przegrał czwarte spotkanie w sezonie. Pruszkowska drużyna ma na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo.

GTK Gliwice – Znicz Basket Pruszków 85:64 (18:20, 34:18, 21:14, 12:12)