Ryszard Szurkowski potrzebuje wsparcia

Kolarstwo

Jeden z najlepszych polskich kolarzy Ryszard Szurkowski walczy o powrót do zdrowia po wypadku w wyścigu kolarskim w Niemczech. Zbiórkę na rehabilitację Szurkowskiego prowadzi Stowarzyszenie Lions Club Poznań 1990.

Ryszard Szurkowski to jeden z najwybitniejszych kolarzy szosowych w historii polskiego kolarstwa. Dwukrotny wicemistrz olimpijski, czterokrotny medalista mistrzostw świata, trzykrotny mistrz świata amatorów, dwunastokrotny mistrz Polski oraz najbardziej znany ze zdominowania przez kilka lat z rzędu Wyścigu Pokoju wygrał go czterokrotnie – to tylko niektóre dokonania Ryszarda Szurkowskiego, który kilka lat temu pełnił również funkcję prezesa Polskiego Związku Kolarskiego.

Szurkowski przez cały czas był aktywny sportowo. Pięć miesięcy temu wziął udział w wyścigu weteranów w Kolonii. Tam uległ poważnemu wypadkowi. Dwóch kolarzy jadących przed nim się zderzyło. Szurkowski wpadł na nich, a upadając uderzył twarzą w asfalt. Na leżącą trójkę najechali kolejni kolarze. Mocno poturbowany Ryszard Szurkowski wylądował w szpitalu.

Kolarz ma uszkodzony rdzeń kręgowy i porażenie czterokończynowe. Przeszedł dwie operacje kręgosłupa, rekonstrukcje twarzy. Jest sparaliżowany i walczy od odzyskanie władzy w nogach. Sam przyznaje, że wsiądzie jeszcze na rower. Rehabilitacja trwa już od kilku miesięcy. Widać też postępy, jednak, by Ryszard Szurkowski wrócił do zdrowia konieczna jest dalsza rehabilitacja. Ta jest jednak kosztowna.

W pomoc mistrzowi zaangażowało się „Stowarzyszenie Lions Club Poznań 1990”. Motto organizacji to: „Służymy”. Teraz „LC Poznań 1990”, który od lat działa na wielu polach, będzie prowadził zbiórkę pieniędzy na rzecz Szurkowskiego.

Wpłat można dokonywać na konto:
09 1240 1747 1111 0000 1845 5759
W dane przelewu wystarczy wpisać dane odbiorcy:
ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 189,
60-594 Poznań,
w tytule: „RYSZARD SZURKOWSKI – REHABILITACJA”

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.