Rusza walka o mistrzostwo Polski

Tenis Stołowy

Już 11 maja tenisistki stołowe GLKS-u Wanzl Scania Nadarzyn rozegrają pierwszy mecz w półfinale play-off Ekstraligi Kobiet. Podopieczne Marcina Kusińskiego zmierzą się z SKTS Sochaczew.

GLKS rundę zasadniczą zakończył na drugiej pozycji w tabeli. Lepszy od nadarzynianek był tylko KTS Spar Zamek Tarnobrzeg. W 18 spotkaniach GLKS wywalczył 28 punktów i o 4 oczka wyprzedził SKTS Sochaczew, który zajął trzecią pozycję.

Jak wyglądały starcia tych drużyn w rundzie zasadniczej? W listopadzie w Sochaczewie okazał się SKTS, który wygrał 3:1. Nadarzynianki przegrywały już 0:2, ale nadzieję dała Zhao Xue, która po zaciętym spotkaniu pokonała Dong Rui Fang 3:2. Jednak Klaudia Kusińska ugrała z Katarzyną Grzybowską-Franc tylko jedną partię. W marcu GLKS wykorzystał atut własnej hali i wziął rewanż na zespole z Sochaczewa. Drużyna Kusińskiego wygrała 3:1.

Jednak faza play-off rządzi się swoimi prawami. Rusza walka o medale i każdy zespół chce wejść do finału. Pierwsza odsłona zmagań już 11 maja o 17.00 w Sochaczewie. Następnie rywalizacja przeniesie się do Nadarzyna. Spotkanie numer 2 zostanie rozegrane 12 maja o 17.00 w hali GOS przy ul. Żółwińskiej 41. W przypadku remisu decydujące, trzecie, starcie zaplanowano na 15 maja w Nadarzynie.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.