Rozpędzone Liderki wygrywają

Zespół Jacka Rybczyńskiego zanotował trzecie zwycięstwo z rzędu. Lider Pruszków pokonał MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 52:39.

Liderki obrały zwycięski kurs i w listopadzie wygrywają mecz za meczem. Zaczęło się od wyjazdowego triumfu z KKS Olsztyn 69:52, a w kolejnym spotkaniu pruszkowska drużyna wygrała po raz pierwszy w sezonie na własnym parkiecie. Ofiarą zespołu Rybczyńskiego padł AZS Uniwersytet Warszawski 62:50. Do rywalizacji z MPKK gospodynie przystąpiły z jednym celem –  wygrać trzecie spotkanie z rzędu.

Początek starcia z zespołem z Sokołowa Podlaskiego niemalże idealny. Po rzucie Minczewskiej było 8:2. Jednak Szymańska i Kędzierska trafiły za trzy, dzięki czemu przyjezdne zbliżyły się na punkt – 9:10. Idealna odpowiedź Skrzecz, która również rzuciła trójkę. Na nieco ponad minutę przed zakończeniem pierwszej kwarty Liderki prowadziły 17:10. Końcówka należała do koszykarek MPKK, które zmniejszyły straty do cztery punktów.

Druga odsłona to obraz, który trudno wyjaśnić. Niecelne rzuty, faule, straty. Piłka nie chciała wpadać do kosza. Liderki zdobyły tylko… dwa punkty. MPKK odrobiło straty i na półmetku przyjezdne prowadziły 23:19.

Trzecia kwarta zaczęła się od wymiany punkt za punkt. Z czasem do głosu doszły Liderki. W końcówce za sprawą Marciniak i Bieniek gospodynie wyszły na prowadzenie – 31:28. Ostatnia odsłona pod dyktando zespołu Rybczyńskiego. Liderki z minuty na minutę powiększały przewagę i wygrały 52:39.

Najwięcej punktów dla pruszkowskiej drużyny zdobyła Alicja Minczewska – 13.

PTS Lider Pruszków – MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 52:39 (17:13, 2:10, 12:5, 21:11)