Roszady kadrowe w Pogoni

Piłka Nożna

Ofensywa transferowa Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Kontrakty z klubem podpisało czterech zawodników.

Pogoń przygotowuje się do zbliżającego się sezonu, w którymi będzie występować w IV lidze. Włodarze liczą, że efektowna praca pozwoli uzyskać awans. Na stanowisku szkoleniowca zatrudniono Krzysztofa Chrobaka, który ma za sobą pracę w klubach ekstraklasy. Pogoń rozgrywa kolejne sparingi, a piłkarze coraz lepiej rozumieją się na boisku.

W przyszłym sezonie w grodziskim zespole zagra Michał Żółtowski. Blisko 30-letni obrońca ma bogate doświadczenie. Występował w Miedzi Legnica, Wiśle Płock, Zagłębiu Sosnowiec, ŁKS-ie Łódź, MKS-ie Kutno oraz Pelikanie Łowicz. Swego czasu wychowanek Wisły Nowy Duninów zdecydował się na grę w Niemczech, gdzie bronił barw FSV Budissa Bautzen. 

Kolejnym wzmocnieniem Pogoni jest Damian Kosiorek. 23-latek ma odpowiadać za strzelanie bramek w grodziskim zespole. Pogoń będzie drugim klubem w karierze Kosiorka, który dotychczas bronił barw Pelikana Łowicz. Do Grodziska trafił Igor Jaszczak. 20-letni pomocnik ma za sobą dobry sezon w Pilicy Białobrzegi, gdzie w 25 meczach strzelił 7 bramek. W Grodzisku liczą, że będzie w stanie poprawić ten wynik. Do Pogoni dołączył także Sebastian Małkowski, który ostatnio grał w rezerwach Dolcana Ząbki.

W przyszłym sezonie w drużynie z al. Mokronoskich o ligowe punkty walczyć będą również Maciej Pietraszek, Damian Rakoczy, Bartłomiej Nowak i Damian Rybak, którzy wracają z wypożyczeń. Z Pogonią pożegnało się pięciu zawodników. Karierę w innych klubach postanowili kontynuować: Michał Panufnik, Konrad Cichowski, Sebastian Olczak, Mateusz Michalski i Dominik Dukalski.

Warto wspomnieć o ostatnim sparingu zespołu Krzysztofa Chrobaka. Pogoń pokonała Huragan Wołomin 2:0. Przez całe spotkanie widoczna była przewaga grodziszczan, którą udokumentowali Michał Strzałkowski i Bartłomiej Nowak. 

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.