Robert Floras mistrzem Polski

Region

Robert Floras obronił wywalczony przed rokiem tytuł mistrza Polskijuniorów w tenisie stołowym. Zawodnik Bogorii w finale pokonał gładko 4-0 Nestora Wasylkowskiego.

Robert w całym turnieju singlowym stracił zaledwie dwa sety, potwierdzając swoją dominację w kraju. Bardzo dobrze spisał się też w grze podwójnej razem z Jędrzejem Małolepszym. Grodziski duet prowadził w finale z parą Konrad Kulpa/Tomasz Wiśniewski 2-0 i 7-2. Ostatecznie jednak grodziszczanie ulegli i wywalczyli medal srebrny. „Florek” zdobył także krążek brązowy z parze z Magdaleną Szczerkowską w grze mieszanej.

Drugi z naszych reprezentantów w grze pojedynczej uplasował się w turnieju na miejscu 13-16. Jędrzeja Małolepszego wyeliminował w drugiej rundzie… Robert Floras.

W zmaganiach drużynowych naszym tenisistom do końca się nie powiodło. Bogoria (Floras, Małolepszy, Michał Ruciński) przegrała minimalnie 2-3 walkę o półfinał z późniejszymi triumfatorami MRKS Gdańsk. Ostatecznie nasz zespół uplasował się na miejscu 5-8.

Wyniki finałów:

Juniorzy – gra pojedyncza:
Robert Floras – Nestor Wasylkowski 4:0

Juniorzy – gra podwójna:
Tomasz Wiśniewski/Konrad Kulpa – Robert Floras/Jędrzej Małolepszy 3:2

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.