Znicz zremisował z Pelikanem

W meczu 31. kolejki II ligi Znicz Pruszków zremisował z Pelikanem Łowicz 1:1. Tym wynikiem zawodnicy z Pruszkowa niemal pogrzebali szanse na awans.

Dla podopiecznych Świerczewskiego i Śliwowskiego, ten wynik jest bardzo niekorzystny. Remis z dwunastym zespołem II ligi nie napawa optymizmem przed trzema ostatnimi kolejkami.

Goście przyjechali do Pruszkowa zdziesiątkowani przez chorobę – ze składu wypadło kilku znaczących graczy. Z kolei Znicz podbudowany dwom kolejnymi zwycięstwami liczył na kolejne trzy punkty, zwłaszcza, że rywal był jak najbardziej do ogrania.

Od początku spotkania swój styl gry starali się narzucić podopieczni Świerczewskiego i Śliwowskiego. Już w 5 minucie pierwszego gola mógł zdobyć Kacper Tatara, ale jego strzał zza szesnastki obronił Witold Sabela.

Osiem minut później po zamieszaniu w polu karnym znów dogodnej okazji nie wykorzystał Tatara.

Kolejną groźną akcję kibice zgromadzeni na stadionie zobaczyli dopiero w 43 minucie. Z rzutu wolnego w słupek trafił Adrian Kasztelan. Do przerwy bez bramek.

Po zmianie stron znów atakował Znicz. W 47. minucie groźnie uderzał Paweł Tomczyk. W 60. minucie znów doskonałą sytuację miał Tatara i… znów jej nie wykorzystał.

Stare piłkarskie porzekadło mówiące, że „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić” i tym razem się sprawdziło. W 81. minucie po dośrodkowaniu bramkę na 1:0 strzelił Mariusz Solecki.

Zawodnicy z Pruszkowa natychmiast rzucili się do odrabiania strat i w 88. minucie udało się wyrównać. Po błędzie bramkarza gości do piłki błyskawicznie doskoczył Krzysztof Kopciński, który bez problemu umieścił piłkę w siatce.

Do końca meczu Znicz próbował strzelić drugą bramkę, ale nieskutecznie.

Znicz Pruszków – Pelikan Łowicz 1:1 (0:0)

Znicz: Małecki – Jędrych, Tomczyk, Makowski (46' Rybaczuk), Kucharski (72' Karcz) – Komas (73' Kopciński), Osoliński, Tatara, Jędrzejczyk – Kasztelan, Witkowski (58' Bylak).

Pelikan: Sabela – Brodecki (10’ Łakomy), Gołka, Marcinkiewicz, Przybyszewski – Łochowski, Gamla, Adamczyk (72' Gawlik), Solecki – Kowalczyk, Kosiorek (84' Bryk)

Sędzia: Karol Mazuro (Olsztyn)