Remis Znicza w derbach powiatu

Piłkarze Znicza Pruszków zremisowali na własnym stadionie z drużyną GLKS Nadarzyn 2:2. Bohaterem pruszkowian był 19-letni obrońca Arkadiusz Jędrych który strzelił dwie bramki.

Obie drużyny przystąpiły do tego spotkania bez swoich najskuteczniejszych napastników. Trener gości nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Piotra Bajery, a ekipa Znicza musiała sobie radzić bez leczącego uraz Kacpra Tatary.

Już od pierwszych minut spotkanie toczyło się w bardzo szybkim tempie, a zawodnicy jednych i drugich bardzo sprawnie przedostawali się pod pole karne rywali.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 10. minucie po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adriana Kasztelana, celnym strzałem głową popisał się Arkadiusz Jędrych i było 1:0.

Po bramce tempo meczu spadło, a gracze Znicza zaczęli grać ostrożniej. Nie opłaciło się. Kwadrans po straconej bramce GLKS wyrównał. Po błędzie obrony oko w oko z bramkarzem Znicza stanął Piotr Charzewski, który pewnym strzałem pokonał Błażejczyka.

Kilka minut później z gola mogli się cieszyć goście, ale po strzale z rzutu wolnego i rykoszecie piłka minimalnie minęła bramkę.

Swoją szansę mieli również gospodarze. Po pięknym prostopadłym podaniu, sam na sam z bramkarzem znalazł się Marcin Rackiewicz. Skrzydłowy Znicza ograł golkipera gości, ale trafił tylko w boczną siatkę. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 1:1.

Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli goście, którzy zdecydowanie częściej atakowali. Piłkarze prowadzeni przez tandem Świerczewski-Śliwowski zaczęli grać bardzo nerwowo i popełniali błędy.

Zawodnicy GLKS nie wykorzystali przewagi i na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry na prowadzenie wyszli gospodarze. Z rzutu wolnego dośrodkował Bartosz Osoliński, a celnym strzałem głową ponownie popisał się Jędrych.

Jednak radość gospodarzy nie trwała długo. Trzy minuty później było już 2:2. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Charzewski, a Łukasz Zaniewski głową pokonał Łukasza Błażejczyka i ustalił wynik spotkania.

Znicz Pruszków – GLKS Nadarzyn 2:2 (1:1)

GLKS: Łykowski – Centkowski, Cegliński, Sala (75’ Goliński), M. Wojtczak – Charzewski, Grajek, Dynarek, Wrzesiński (90’ Sielski) – Zaniewski, Kaleta (83’ J.  Wojtczak)

Znicz: Błażejczyk – Tomczyk, Jędrych, Makowski, Januszewski – Kasztelan, Osoliński, Kucharski, Rackiewicz, Kopciński (67’ Bylak ) – Witkowski (67’ Rybaczuk)

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław)