Remis Znicza i zwycięstwo GLKS-u

Mieszkańcy naszego regionu w obecnym sezonie II ligi piłkarskiej mogą podziwiać zmagania dwóch drużyn z okolicy. W drugiej kolejce oba zespoły zdobyły cenne punkty.

Pruszkowski Znicz rozegrał wyjazdowy mecz z zespołem Wigry Suwałki. Pierwsza połowa spotkania nie była zbyt ciekawa. Kibice pierwszego gola ujrzeli dopiero w 63. minucie. Doskonałą celnością popisał się Artur Januszewski, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego umieścił piłkę w bramce Karola Salika. Wszystko wskazywało na to, że to właśnie Znicz będzie triumfatorem tego meczu. Jednak w samej końcówce spotkania w polu karnym faulowany był zawodnik suwalskiego zespołu Sebastian Radzio. Arbiter podyktował rzut karny, który w stuprocentowo wykorzystał Gražvydas Mikulenas. Ustanawiając wynik meczu na 1:1.

Komplet punktów ze spotkania wyniósł natomiast zespół GLKS Nadarzyn, który zmierzył się z Motorem Lublin. Mecz rozgrywany był na stadionie Znicza Pruszków, ponieważ nadarzyński obiekt jest w trakcie modernizacji. Pierwsza połowa spotkania przebiegła bardzo dynamicznie. Zawodnicy beniaminka z Nadarzyna już w 6 minucie spotkania umieścili piłkę w bramce przeciwnika. Na odpowiedź zespołu z Lublina nie trzeba było długo czekać. Już po minucie drużyna motoru doprowadziła do wyrównania. Trzecia bramka w tym meczu padła w 21.minucie. Jej zdobywcą, tak samo jak i poprzedniej był Piotr Bareja. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla GLKS Nadarzyn.

Kolejne spotkania już w najbliższy weekend. Znicz na własnym stadionie będzie gościł drużynę Okocimski Brzesko. Natomiast GLKS Nadarzyn w wyjazdowym spotkaniu zmierzy się z zespołem Sokół Sokółka.