Pyłka mistrzem Polski

Uncategorized

Oliwier Pyłka na torze w Poznaniu wywalczył tytuł kartingowego mistrza Polski młodzików w klasie Mini Max. Komorowianin wygrał trzy z czterech wyścigów i mógł wznieść ręce w geście triumfu.

Pyłka miał czas, aby dokładnie zapoznać się z torem. Jedyną przeszkodą była kapryśna pogoda. Najpierw upał, a kolejnego dnia deszcz i wiatr. Dla kierowców było to ogromne wyzwanie. Musieli szybko przestawić się i dostosować do zmiennych warunków.

Jednak po kolei. W pierwszym dniu Oliwier pozostawił wszystkich w tyle. Jechał idealnie, pewnie i pokazał prawdziwą klasę. Komorowianin wygrał kwalifikacje, półfinał i finał. W decydującym wyścigu osiągał aż 12-sekundową przewagę!

Drugiego dnia tak dobrze nie było. Wszystko przez wspomnianą już pogodę. W kwalifikacjach Pyłka był drugi, jednak w półfinałach poprawił pozycję. Decydujący wyścig nie rozegrał się po jego myśli. Komorowianin wpadł w poślizg i stracił pozycję lidera. Ambitnie walczył, jednak na mecie zameldował się jako trzeci. Mimo to mógł mieć powody do radości. W sumie wywalczył 132 punkty i mógł cieszyć się z pozycji lidera.