Puławy zdobyte! Trzy punkty Znicza

Piłka Nożna

Na tę chwilę kibicom Znicza Pruszków przyszło długo czekać. W 9. kolejce żółto-czerwoni odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. Znicz w spotkaniu wyjazdowym pokonał Wisłę Puławy 2:1.

Oba zespoły doskonale się znają. W poprzednim sezonie Znicz i Wisła rywalizowały ze sobą na II-ligowych boiskach. Żółto-czerwoni dobrze czuli się w Puławach, gdzie odnieśli pewne zwycięstwo 3:1. Na własnym stadionie Znicz triumfował 1:0.

W I lidze obu zespołom nie wiedzie się najlepiej, choć w gorszej sytuacji jest ekipa z Bohaterów Warszawy. Do Puław Znicz jechał jako ostatnia drużyna w tabeli. Wyglądało na to, że sytuacja nie ulegnie zmianie. W 33. minucie Wisła wyszła na prowadzenie dzięki Sylwestrowi Patejukowi, który pewnie wykonał rzut karny.

Druga część gry to zupełnie inna postawa żółto-czerwonych. W 52. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Adrian Paluchowski, ale Znicz dalej szukał swojej szansy. Po godzinie gry na tablicy widniał wynik 1:1. Radosław Bartoszewicz fenomenalnie przymierzył zza pola karnego i Witan nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

Goście poczuli krew. W 80. minucie sędzia ponownie podyktował rzut karny dla Znicza. Paluchowski tym razem się nie pomylił. Końcówka pełna emocji, ale z trzech punktów cieszą się w Pruszkowie.

Znicz w tabeli plasuje się na 17. miejscu. Na ostatniej pozycji jest Stal Mielec.

Wisła Puławy – Znicz Pruszków 1:2 (1:0)

Patejuk 34’k – Bartoszewicz 60′, Paluchowski 80’k

Wisła: Witan – Turzyniecki, Budzyński, Gusocenko, Litiwniuk, Patejuk (69′ Sedlewski), Maksymiuk, Popiołek (65′ Brzeski), Pożak (55′ Głaz), Olszak, Nowak

Znicz: Misztal – Jaroch, Długołęcki, Zembrowski, Niewulis, Bartoszewicz, Machalski (66′ Kubicki), Grabowski (79′ Basiuk), Jagiełło (69′ Banaszewski), Paluchowski