Pucharowy awans Znicza

Piłka Nożna

Znicz Pruszków pokonał Odrę Opole 2:1 (0:1) i awansował do I rundy finału rozgrywek Pucharu Polski. Gola dającego awans strzelił w doliczonym czasie gry Daniel Kraska.

Po wyeliminowaniu Wissy Szczuczyn (2:0), podopiecznym Dariusza Banasika przyszło zmierzyć się dziś z bardziej wymagającym rywalem. Odra Opole, bo o niej mowa, zawiesiła poprzeczkę wysoko i po pierwszej połowie, to właśnie miejscowi byli bliżsi awansu.

Po zmianie stron Znicz jednak zaprezentował się skuteczniej, a grająca w osłabieniu Odra nie była w stanie utrzymać korzystnego dla siebie wyniku. Najpierw wyrównał Maksymilian Banaszewski, a gola dającego awans strzelił już w doliczonym czasie gry pozyskany z Płomienia Ełk Daniel Kraska. Znicz mógł oszczędzić sobie nerwów w końcówce meczu, jednak jeszcze na początku II połowy, rzutu karnego nie wykorzystał Maciej Górski.

Po wygranej w Opolu pruszkowianie awansowali do I rundy szczebla centralnego. Kolejny pucharowy mecz Znicz rozegra 13 sierpnia i na własnym stadionie zmierzy się z Termalicą Bruk-Betem Nieciecza.

Odra Opole – Znicz Pruszków 1:2 (1:0)

Bramki: Gładkowski (28) – Banaszewski (79), Kraska (90).

Odra: Wichman – Droszczak, Michniewicz, Udarević, Deja – Flejterski, Gładkowski (Peroński), K. Gancarczyk, Brusiło (83’ Sobczyński) – Kiełbasa, Wolny (46’ M. Gancarczyk).

Znicz: Bigajski – Tomczyk (82’ Zapaśnik), Niewulis, Biedrzycki, Płotka – Banaszewski, Glanowski, Januszewski (70’ Kraska), Rackiewicz, Grudniewski (90’ Pielak) – Górski.

Żółte kartki: Udarević, Deja – Niewulis, Grudniewski, Januszewski. Czerwona kartka: Udarević (68’ minuta, Odra, za drugą żółtą).