Puchar Świata w Pruszkowie

Kolarstwo Torowe

Na początku listopada do Pruszkowa zawitają najlepsi kolarze torowi na świecie. Welodrom przy ul. Andrzeja zamieni się w arenę zmagań Pucharu Świata.

Pruszkowski tor kolarski nie raz gościł zawodników, którzy rywalizowali w krajowych zawodach. Puchar Świata, który odbędzie się w dniach 3-5 listopada to zupełnie inny kaliber. Wielkie święto kolarstwa torowego i szansa na promocję polskiej marki. Do Pruszkowa zawitają kolarze z 50 krajów.

Puchar Świata to także określone wymagania dla organizatorów, którzy chcą zapewnić zawodnikom, ale i kibicom jak najlepsze warunki. Obecnie trwa cyklinowanie toru. Dzięki temu będzie on bardzo szybki, co wielu zawodnikom pozwoli walczyć o pobicie życiowych rekordów. Planowana jest również modernizacja oświetlenia.

W listopadzie w Pruszkowie należy spodziewać się najlepszych kolarzy torowych na świecie. –  Zawodnicy startujący w Pucharze Świata wcześniej w sezonie letnim musieli zdobyć odpowiednią liczbę punktów rankingowych, żeby móc reprezentować swój kraj. Nie ma tutaj ludzi z przypadku, dlatego każda edycja pucharu jest mocno obsadzona, a zwycięstwo w niej prestiżowe – tłumaczy Krzysztof Maksel, dwukrotny wicemistrz Europy i zdobywca Pucharu Świata na 1 km w Cali. –  Niestety podczas edycji w Pruszkowie nie będzie rozgrywany wyścig na 1 km że startu zatrzymanego. Szkoda, bo właśnie w tej konkurencji dwukrotnie zdobyłem tytuł zwycięzcy klasyfikacji generalnej. Nie mniej jednak, start w tak prestiżowej imprezie, na własnym torze to niesamowite przeżycie, którego zazdrościłem wszystkim reprezentantom krajów, w których odbywały się poprzednie edycje. Z niecierpliwością czekam aż zobaczę wypełnione po brzegi trybuny pruszkowskiego toru i obiecuję, że dam z siebie wszystko żeby tej publiczności nie zawieść – dodaje.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.