Puchar czeka na wojowników

Sporty Walki

4 lutego w Pruszkowie odbędzie się Mazowiecki Puchar Okinawskiego Kempo. Publiczność czeka na efektowne pojedynki, podczas których będzie mogła odkryć tajniki japońskiej sztuki walki.

Mistrz przekazywał uczniowi wiedzę na temat technik bojowych, samoobrony, a także sposobów rozwijania samego siebie. Tak było przez wieki i trwa nadal. – Kempo to prageneza nowożytnych systemów sztuk walki, istnieje od ponad siedmiu wieków. Należy podkreślić, że jest bardzo tradycyjna i stara, ale ma nowoczesne pochodzenie. Okinawskie kempo ewoluowało i dostosowywało się do obecnych czasów. Kiedyś sztuki walki wykorzystywano na wojnie, teraz mają inne zastosowanie. Przede wszystkim używamy ich w celach obronnych. W walce w okinawskim kempo kopie się, uderza, stosuje dźwignie, a także rzuty – tłumaczy Grzegorz Goworek, trener w Akademii Sztuk Walki MICHI.

Okinawskie kempo odkrywają kolejne ośrodki, a na treningi przychodzi coraz więcej chętnych. Co ciekawe, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. 4 lutego w Pruszkowie odbędzie się Mazowiecki Puchar Okinawskiego Kempo. Na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Jasnej odbędzie się rywalizacja w kategorii poniżej 13 lat i powyżej 13 lat. – Po raz drugi gościmy w Pruszkowie. Zazwyczaj w zawodach startuje ok. 80 osób. Każdy zawodnik ma prawo wystąpić w kilku konkurencjach. Dla tych, którzy będą chcieli bliżej poznać kempo przygotowaliśmy kilka pokazów. Zaplanowaliśmy prezentację form walki bronią, historyczne układy technik oraz skuteczną obronę przeciw popularnym atakom – prezentuje Goworek.

Początek rywalizacji o Mazowiecki Puchar Okinawskiego Kempo o godz. 10.00. Pierwsze pokazy zaplanowano na 11.00.

Wstęp wolny.

Patronat medialny nad zawodami objęły Gazeta WPR i portal WPR24.pl.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.