Przygoda Kusińskiej z Budapesztem

Tenis Stołowy

Klaudia Kusińska (GLKS Nadarzyn) ma za sobą występ w mistrzostwach Europy w tenisie stołowym, które odbyły się w Budapeszcie. 23-letnia zawodniczka odpadła z rywalizacji w 1/8 finału.

W eliminacjach Kusińska pokonała 4:0 Ritę Fins z Portugalii. Następnie popularna „Kusa” zmierzyła się z Tetyaną Bilenko z Ukrainy. Wynik pierwszej partii (11:4) wskazywał, że tenisistka z Nadarzyna z Ukrainką nie powinna mieć większych problemów. Bilenko skarciła Kusińską w drugiej partii (11:5) i mecz zaczął się od początku. Kolejne dwa sety zacięte, ale na korzyść Polki, która w piątym secie rozbiła zmęczoną rywalkę do 4.

Zacięty bój zawodniczka GLKS Nadarzyn stoczyła w drugiej rundzie mistrzostw z Ni Xia Lian. Kusińska dobrze weszła w spotkanie i po zaciętych dwóch setach prowadziła 2:0. W kolejnych partiach dominowała reprezentantka Luksemburga, która wygrała kolejno do 4, 9 i 5. Kusińska doprowadziła do remisu, jednak w decydującym secie przegrała do 7.

Ostatecznie „Kusa” została sklasyfikowana na 17. miejscu.