Przekonujące zwycięstwo na koniec sezonu

Koszykarze Znicza Basket Pruszków mogą udać się na odpoczynek. W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej pokonali Kotwicę Kołobrzeg 71:51 i zakończyli sezon na 10. miejscu w tabeli I ligi.

Znicz Basket zanotował fantastyczny finisz sezonu, co pozwoliło pruszkowskiej drużynie uniknąć zmagań w fazie play-out. Podopieczni Marka Zapałowskiego wygrali cztery spotkania z rzędu. W 30. kolejce pruszkowski zespół nie dał szans Kotwicy Kołobrzeg.

Spotkanie w Kołobrzegu zaczęło się od wyrównanej walki. Końcówka drugiej kwarty na korzyść Znicza Basket, który zbudował przekonującą przewagę – 41:31. Trzecia odsłona niezwykle zacięta. Kotwica nie zamierzała odpuszczać i po celnym rzucie Przyborowskiego zmniejszyli straty do trzech oczek – 46:43.

Czwarta kwarta to popis przyjezdnych. Gracze Kotwicy byli bezradni i nie potrafili zagrozić Zniczowi Basket. Pruszkowska drużyna zdobywała kolejne punkty, a gospodarze zanotowali tylko dwa trafienia.

Znicza Basket kończy sezon na 10. miejscu w tabeli z dorobkiem 43 punktów. Zespół z Pruszkowa wygrał 13 spotkań, 17 przegrał.

Kotwica Kołobrzeg – MKS Znicz Basket Pruszków 51:71 (17:19, 14:22, 16:15, 4:15)