Przegrana Liderek w Poznaniu

Rywalizację w drugiej rundzie fazy play-off w I lidze koszykówki kobiet PTS Lider Pruszków rozpoczął od porażki. Enea AZS Poznań wygrał 69:50.

Liderki jak burza przeszły przez I fazę rywalizacji, gdzie wyeliminowały faworyzowany Grot Alles Pabianice. Drugą rundę podopieczne Jacka Rybczyńskiego rozpoczęły w Poznaniu. Teren okazał się niezwykle trudny i wymagający.

Od samego początku warunki gry dyktował AZS. Gospodynie szybko zbudowały przewagę –  14:5, a Liderki raziły nieskutecznością. W grę drużyny z Pruszkowa wdzierały się kolejne błędy. Z kolei AZS powiększał przewagę i pierwszą kwartę zakończył z jedenastopunktową przewagą –  19:8.

W dalszej fazie spotkania zespół z Poznania kontynuował dobrą grą. Prym wiodły Kinga Woźniak i Daria Marciniak, które zanotowały 50 proc. skuteczność rzutów z gry. Przewaga AZS-u rosła, a Liderki były bezradne. Gospodynie po trzech kwartach prowadziły 59:31.

Ostatnia odsłona należała do przyjezdnych, ale na sukces było już za późno. Liderki seriami zdobywały punkty i udało im się zniwelować straty do dziewiętnastu punktów. AZS triumfował 69:50.

Najwięcej punktów dla Liderek zdobyła Anna Dąbek – 11. 10 oczek na swoim koncie zapisała Klaudia Babecka.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw 1:0 prowadzi AZS.

Enea AZS Poznań – PTS Lider Pruszków 69:50 (19:8, 15:8, 25:15, 10:19)