Przegrali, ale na szczycie zostali

Pierwsza porażka Pogoni Grodzisk Mazowiecki w sezonie. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka przegrali 2:4 z KS Łomianki w 12. kolejce IV ligi.

Stadion przy al. Mokronoskich przez pięć kolejek stanowił bastion nie do zdobycia. W tym sezonie zespół KS Łomianki na wyjazdach grał w kratkę, jednak tym razem zaprezentował się z dobrej strony. Nic nie wskazywało na to, że Pogoni przyjdzie zasmakować porażki. Zespół z Grodziska w 25. minucie prowadził 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Kosiorek i Jaroń.

KS szybko złapał kontakt. W 27. minucie Marczuka pokonał Brzozowski. Zupełnie inny przebieg miała druga część gry. Od razu przyjezdni ruszyli do ataku i szybko doprowadzili do wyrównania. Zabójcze pięć minut dla Pogoni. Chwilę później grodziszczanie przegrywali już 2:3 i to lider musiał gonić wynik. Pogoń była w szoku, z którego nie potrafiła wyjść. W 70. minucie grodziszczanie otrzymali kolejny cios. Zespół z Łomianek świętował w Grodzisku szóste zwycięstwo w sezonie.

Pogoń ma 29 punktów i nadal przewodzi w tabeli IV ligi w grupie północnej. Lider ma trzy punkty przewagi nad Błękitnymi Raciąż.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – KS Łomianki 2:4 (2:1)