Przebudzenie Kubickiego

Piłka Nożna

Kwiecień w wykonaniu Patryka Kubickiego jest niemalże idealny. Napastnik Znicza Pruszków w czterech spotkaniach zdobył trzy bramki i obok Maksymiliana Banaszewskiego jest najlepszym strzelcem drużyny.

Łącznie na swoim koncie 22-letni napastnik ma 6 trafień. Cztery spotkania wystarczyły mu, aby zrównać się z Banaszewskim i być główną strzelbą Znicza. Kwiecień jest wyjątkowy dla Kubickiego, który wcześniej 3 gole zdobył w 23. kolejkach.

Trener Dariusz Banasik nie zawsze wystawia zawodnika na szpicy. Często z przodu gra Tomasz Chałas, a Kubicki występuje na skrzydle. W ostatnim spotkaniu, ze Stalą Stalowa Wola, 22-latek usiadł na ławce. Wszedł w końcówce i sprawdził się w roli jokera. Kubicki przypieczętował wygraną (3:1) pruszkowskiej drużyny.

W kwietniu tylko w jednym spotkaniu nie znalazł drogi do siatki. Daniel Kajzer z ROW 1964 Rybnik został pokonany tylko przez Andrzeja Niewulisa.

W rundzie jesiennej bolączką Znicza była skuteczność napastników. Ciężar spoczywania bramek spoczywał na… obrońcach. Teraz to się zmienia. Kubicki imponuje skutecznością, dobrze do zespołu wprowadził się Tomasz Chałas. Były napastnik Pogoni Szczecin strzelił już trzy gole. Dobre wejście do zespołu ma również Aleksander Jagiełło, który w starciu ze Stalą zdobył premierową bramkę w żółto-czerwonych barwach. Warto pamiętać o skutecznych pomocnikach. Maksymilian Banaszewski ma już sześć goli, a Krzysztof Kopciński cztery.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.