Pruszków: Młodzi piłkarze na treningu z kadrą

Region

Uczestnicy zimowych obozów Polsat Soccer Skills spotkali się z pierwszą reprezentacją Polski i z trenerem Smudą podczas treningu kadry przed meczem z Bułgarią. Trening odbywał się na boisku Znicza Pruszków.

Po treningu chłopcy mieli spotkanie z Robertem Lewandowskim iRadosławem Majewskim. Obu piłkarzy trenował Marek Milankiewicz, trener
koordynator Polsat Soccer Skills.

Radka trenowałem przez osiem lat od ósmego roku życia, z Robertem miałem indywidualne treningi, kiedy był jeszcze w Zniczu – mówi Milankiewicz – to miłe, że teraz kiedy są topowymi piłkarzami nadal jesteśmy w kontakcie i że mogłem ich poprosić o spotkanie z młodymi piłkarzami.

Młodzi zawodnicy z Polsat Soccer Skills pytali reprezentantów Polski o kontuzje, strzelone bramki, ciekawiło ich jak doszli do obecnej pozycji. Były również pytania związane z życiem prywatnym piłkarzy, a nawet o zarobki.

Mieszkam na Wyspach razem z moją dziewczyną, więc dużo czasu spędzamy razem – powiedział Majewski.

Ja jestem w ciągłych rozjazdach, moja dziewczyna też jest sportowcem i dużo podróżuje, więc zdarza się, że nawet przez pięć tygodni się nie widzimy – mówił Lewandowski.

Robert pochwalił się 11 strzelonymi bramkami w Ekstraklasie w tym sezonie, Radek mimo, że nie jest napastnikiem, dla ligi angielskiej strzelił 4 bramki i zaliczył kilka asyst. Na pytanie chłopców jak im idzie żonglerka, Radek pochwalił się 1928 podbiciami, Robert nie był gorszy, szybko odpowiedział – 1929 to mój wynik. Jak będzie wyglądała ich dalsza kariera piłkarska? Obaj zgodnie odpowiadają, że nie chcą wybiegać w przyszłość bo najważniejsze żeby skupić się na grze w reprezentacji i w klubach.

Polsat Soccer Skills to cykl obozów letnich i zimowych, a od marca również całorocznych treningów piłkarskich według indywidualnego systemu szkolenia dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat. Zajęcia piłkarskie odbywają się w trybie 1 trener – 4 chłopców, do tego trening motoryczny, sesje z psychologami sportu oraz nauka języków obcych o profilu piłkarskim. To nowatorski jak na polskie warunki projekt szkolenia młodzieży – mówi Milankiewicz – szkolenie w Polsat Soccer Skills to uzupełnienie treningu klubowego. Mam nadzieję, że przyczynimy się do wyszkolenia przyszłych reprezentantów Polski.

fot. Jacek Mróz, Soccer Skills

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.