Pruszków walczył o medale

Pruszków

XIII Puchar Polski w Kumite Drużynowym Mazovia Karate Cup za nami. W hali przy ul. Gomulińskiego w Pruszkowie nie zabrakło emocjonujących pojedynków. Jedna z pruszkowskich ekip wspięła się na podium.

Impreza na stałe wpisała się już w tradycję Pruszkowa, a także do kalendarz Polskiego Związku Karate. Drzwi hali przy ul. Gomulińskiego zawsze są otwarte dla kibiców, którzy mogą przyjść i z bliska przyjrzeć się zmaganiom karateków. 

W trzynastej edycji Pucharu Polski nie mogło zabraknąć drużyn z Pruszkowa. Do rywalizacji stanęły łącznie trzy ekipy: dwie seniorskie oraz juniorów młodszych. Podcięcia, wysokie kopnięcia, emocje, adrenalina były nieodzownym elementem widowiska. Każdy punkt mógł się okazać niezwykle cenny w ostatecznym rozrachunku.

Pierwsza z pruszkowskich drużyn wystąpiła w składzie Damian Pawlik, Maciej Szcząchor i Mateusz Wanat. Zawodnicy Klubu Karate Pruszków I szli jak burza i odprawiali kolejnych rywali. W grupie A byli bezapelacyjnie najlepsi zapisując na swoim koncie 70 punktów. Ekipa KK Pruszków II wystąpiła w składzie: Kajetan Słowikowski, Maciej Medyński, Damian Falkowski i Kacper Słowikowski. Panowie walczyli ambitnie, aby awansować do półfinału. Udało im się zrealizować plan i z wynikiem 36 punktów zajęli 2. miejsce w grupie B.

Tym samym w półfinale spotkały się dwie pruszkowskie drużyny. Zawodnicy znają się doskonale, więc nie mogli się niczym zaskoczyć. Triumfowali zawodnicy KK Pruszków I, którzy zwyciężyli 10:8. W finale Pawlik, Szcząchor i Wanat spotkali się z ekipą TS Sokół Aleksandrów Łódzki. Karatecy z Pruszkowa dobrze rozpoczęli rywalizację i wygrali pierwszą walkę, jednak dwa kolejne pojedynki padły łupem ekipy przeciwnej. Z triumfu cieszył się zatem zespół z Aleksandrowa Łódzkiego. 

W rywalizacji o trzecie miejsce KK Pruszków II rywalizował z AKT Niepołomice. Zawodnicy nie potrafili rozstrzygnąć żadnego z pojedynków. W trzech wyrównanych walkach nikomu nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Dogrywka również nic nie zmieniła, a więc decydujący głos należał do sędziów, którzy wskazali na ekipę AKT Niepołomice.

Wśród juniorów młodszych pruszkowska ekipa zaprezentowała się w składzie Aleksander Stańczyk, Igor Figacz i Piotr Mulawa. Do medalu zabrakło niewiele. Karatecy z Pruszkowa uplasowali się na 4. pozycję.

Kolejne zmagania karateków w Pruszkowie dobiegły końca. Teraz czas na ciężkie treningi i szlifowanie formy. Sale treningowe pękają w szwach. Karate staje się coraz popularniejszą formą zajęć dla dzieci. Kolejny Puchar Polski w kumite drużynowym już za rok.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.