Pruszków padł

Koszykówka

Znicz Basket Pruszków panował niepodzielnie na własny parkiecie. Do czasu. Sposób na podopiecznych Marka Zapałowskiego znalazła drużyna Spójni Stargard Szczeciński.

Pruszkowska ekipa fantastycznie rozpoczęła sezon. Sześć wygranych dawało Zniczowi pozycję wicelidera I ligi koszykówki mężczyzn. Podopieczni Marka Zapałowskiego imponowali i byli w gazie, jednak ich marsz w 7. kolejce powstrzymał GKS Tychy, który wygrał 87:70. W kolejnym meczu Znicz odbił się. Na własnym parkiecie pruszkowska ekipa pokonała Śląsk Wrocław 75:74.

Potem rozpoczął się kryzys. Najpierw porażka w Krośnie, a następnie w Siedlcach. W 11. kolejce Znicz na własnym terenie podejmował Spójnię Stargard Szczeciński. Była to doskonała okazja, aby wrócić na właściwe tory. Zespół Zapałowskiego w tym jeszcze jeszcze nie przegrał u siebie.

Początek rywalizacji ze Spójnią nie wskazywał na to, aby coś miało się zmienić. Znicz prowadził grę i pierwszą kwartę zakończył z przewagą sześciu punktów. O poczynaniach gospodarzy decydowali Dawid Słupiński i Filip Put. W drugiej kwarcie Znicz nieco się zdrzemnął, co wykorzystali goście i zmniejszyli straty. Znicz pragnął zwycięstwa i chciał zachować miano niepokonanej drużyny u siebie. W trzeciej kwarcie gospodarze zrobili wszystko, aby tak właśnie było. Znicz dominował pod tablicami i prowadził różnicą 14 punktów.

Wydawało się, że gospodarze mają wszystko pod kontrolą. Spokój, pełna kontrola i skuteczność to najlepsza droga do zwycięstwa. Problem pojawia się w momencie, gdy rywal podkręca tempo. Spójnia ruszyła do przodu i zmiażdżyła gospodarzy w ostatniej odsłonie. Skutecznością „za trzy” imponował Wróblewski. W decydujących momentach ręka nie zadrżała czołowym postaciom Spójni. Pacocha i Pabian imponowali skutecznością i w całym meczu rzucili łącznie 45 punktów.

Znicz Basket Pruszków – Spójnia Stargard Szczeciński 78:81 (22:16, 14:19, 27:14, 15:32)

Znicz Basket: Słupiński 19, Put 16, Przyborowski 13, Janiak 8, Kordalski 7, Cechniak 4, Czosnowski 3, Janik 3, Tarczyk 3, Szwed 2, Tokarski 0.
Spójnia: Pacocha 23, Pabian 22, Pytyś 12, Wróblewski 9, Pieloch 7, Raczyński 5, Bodych 2, Koziorowicz 1.