Poznali rywali w Lidze Mistrzów

Tenis Stołowy

Bogoria Grodzisk Mazowiecki poznała rywali w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Podopieczni Tomasza Redzimskiego trafili do grupy C z 1. FC Saarbrücken TT, GV Hennebont TT oraz Table Tennis Club Ostrava 2016.

Najgroźniejszym rywalem grodziskiej drużyny będzie zapewne 1. FC Saarbrücken TT. Niemiecki klub ma przykre doświadczenia z gry z polskimi zespołami. W ubiegłym sezonie odpadł z Ligi Mistrzów w ćwierćfinale po rywalizacji z Olimpią-Unią Grudziądz. Najmocniejszą bronią Saarbrücken jest utytułowany Tiago Apolonia. Portugalczyk jest 17. rakietą światowego rankingu. W niemieckiej drużynie występują także: Patrick Franziska, Patrick Baum, Bojan Tokic i Leonardo Mutti.

W grupie Bogoria spotka się z GV Hennebont. Klub z Francji na własnym podwórku niejednokrotnie pokazał klasę. W sezonie 2012/13 Hennebont wystąpiło w finale Ligi Mistrzów. Warto pamiętać, że francuskie klimaty na własnej skórze poczuł Daniel Górak. Popularny „Góra” miał okazję występować w GV Hennebont. Obecnie gwiazdą francuskiej ekipy jest Liam Pitchford.

Ostatnim rywalem grodziskiego zespołu jest Table Tennis Club Ostrava 2016, który wcześniej znany był pod nazwą Sten Ostrov Havlickuv Brod. Z rywalizacji z Czechami Bogoria nie ma dobrych wspomnień. W ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów grodziski zespół przegrał dwa spotkania z Sten Ostrov. W barwach czeskiego klubu występują: Tomas Tregler, Petr Korbel, Aleksander Karakasević i Hung-Chieh Chang. 

Kibice Bogorii liczą, że w tym sezonie ich ulubieńcy zaprezentują się lepiej w europejskich rozrywkach. W poprzedniej edycji nie wygrali żadnego spotkania. Teraz Bogoria zbroi się i liczy na dobry wynik.

W Lidze Mistrzów zagrają także Olimpia-Unia Grudziądz oraz KST-Energa-Manekin Toruń.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.