Postępy są widoczne

Raszyn

O zakończonych rozgrywkach I ligi okręgowej B2 junior młodszych i celach drużyny rozmawiamy z trenerem KS Raszyn 2000 Adamem Paliwodą.

Za Panem drugi rok pracy z rocznikiem 2000. Jak można porównać te sezony? Czy widać progres?
Nawet spoglądając na tabelę można powiedzieć, że jest progres. Rok temu w lidze trampkarzy zajęliśmy 7.miejsce, a teraz rozgrywki I ligi juniorów młodszych zakończyliśmy na 4. pozycji. Obserwując to, co dzieje się na treningach również mogę stwierdzić widoczny postęp. Mam nadzieję, że będzie tak dalej. Czeka nas jeszcze dużo pracy, aby grać płynnie. Ciężko pracujemy, żeby zrealizować nasz cel. 

W tym sezonie dwukrotnie zremisowaliście z zespołem MKS Piaseczno, czyli drużyną, która zajęła 1. miejsce w lidze. To chyba spore osiągnięcie mając na uwadze fakt, że ta ekipa gra dobrą piłkę.
Zgadza się. Piaseczno to była najsilniejsza ekipa w naszej lidze. Udało im się wywalczyć awans do ligi wojewódzkiej, gdzie my również chcemy się znaleźć za pół roku. W tym sezonie żadnej ekipie nie udało się dwukrotnie odebrać punktów zespołowi z Piaseczna.

Teraz przerwa w rozgrywkach. Jak chłopaki spędzą ten czas? Czy mogą sobie pozwolić na wizyty w fast foodach i błogie lenistwo?
Oczywiście, że nie. Będziemy mieli treningi do świąt, które traktujemy jako okres roztrenowania. To niezwykle ważny czas. Nie możemy gwałtownie schodzić z obciążeń, trzeba to zrobić w sposób płynny. Dzięki temu możliwe będzie wejście na wyższe obroty podczas okresu przygotowawczego.

W pańskiej drużynie są wyróżniające się postaci. Czy jest Pan w stanie wskazać zawodników, którzy rokują najlepiej?
Nie chciałbym się personalnie odnosić do zawodników. Muszę pochwalić całą drużynę, bo na każdym treningu mam 20 zawodników. Pomiędzy meczami i ćwiczeniami każdy z nich ma jeszcze naukę i inne zajęcia, jednak potrafią sobie zorganizować czas tak, aby przyjść na trening. Mogę wyróżnić całą drużynę, gdyż widać pracę zawodników oraz ich zaangażowanie.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.