Portugalia zatrzymała Góraka

Tenis Stołowy

Czołowy polski tenisista stołowy bierze udział w I Igrzyskach Europejskich w Baku. Daniel Górak zakończył już rywalizację drużynową. Reprezentacja Polski odpadła w ćwierćfinale.

Biało-czerwoni rozpoczęli udział w Igrzyskach Europejskich od rywalizacji z Azerbejdżanem. W 1/8 finału Polacy zwyciężyli pewnie 3:0. Daniel Górak odegrał pierwszoplanową rolę w rywalizacji z tenisistami z Azerbejdżanu. Zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki pokonał pewnie 3:0 Ramila Jafarova. W parze z Jakubem Dyjasem uporał się z duetem Hashimli/Ismayilov. Reprezentanci Azerbejdżanu jedynie w drugim secie postawili wysokie wymagania Polakom i skończyło się wynikiem 12:10.

W ćwierćfinale biało-czerwoni stanęli przed trudnym wyzwaniem. Polacy trafili na mistrzów Europy Portugalczyków, którzy wystąpili w składzie: Tiago Apolonia, Marcos Freitas i Joao Geraldo. Podopieczni Tomasza Krzeszewskiego walczyli ambitnie, ale nie udało się uzyskać awansu do półfinału. Portugalczycy wygrali 3:0. Daniel Górak wystąpił w parze z Jakubem Dyjasem w rywalizacji z duetem Apolonia/Geraldo. Polacy dobrze rozpoczęli rywalizację, gdyż wygrali pierwszą partię do 5. W kolejnej odsłonie trwała zażarta walka, jednak szczęście uśmiechnęło się do Portugalczyków – 15:13. Trzeci set dla Góraka i Dyjasa. W kolejnych dwóch odsłonach Portugalczycy nie pozwolili sobie na rozprężenie – 11:7 i 11:9.

Polska wystąpiła w składzie: Daniel Górak, Jakub Dyjas i Wang Zeng Yi.

Zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki weźmie również udział w rywalizacji singlistów. Górak w pierwszym spotkaniu trafił na Benedeka Olaha z Finlandii.