Porażka i spadek Znicza Basketu

Znicz Basket Pruszków przegrał na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg. Zamiast awansować do strefy play-off, spadliśmy na 10. miejsce w tabeli.

W pierwszych minutach gospodarze byli zaporą trudną do przebycia. Wypracowali sobie prowadzenie 14:7. Później jednak zaczęli grać nonszalancko, co skończyło się roztrwonieniem przewagi i wyjściem na prowadzenie Znicza Basketu. W połowie drugiej kwarty prowadziliśmy 28:22. Jeszcze przed przerwą Siarka jednak zdołała znów odwrócić kartę, dzięki czemu gospodarze wygrywali 34:31.

W drugiej połowie koszykarze Siarki wypracowali wyraźniejszą przewagę i nie oddali jej do końca spotkania. w drużynie Znicza Basketu próbował walczyć Tomasz Briegmann, który w tej części gry rzucił 13 punktów. Został najskuteczniejszym zawodnikiem pruszkowskiego zespołu, ale nie zdołał w pojedynkę dogonić rywali.

Po tej porażce Znicz Basket spadł na 10. miejsce w tabeli. Ma tyle samo punktów do dziewiąty AZS Warszawa i jedenaste Żubry Białystok.

Siarka Tarnobrzeg – Znicz Basket Pruszków 79:57 (16:15, 18:16, 22:14, 23:12)

Siarka: M. Baran 16, K. Szpyrka 16, B. Krupa 12, P. Miś 10, A. Czerwonka 9, W. Barycz 7, K. Uriasz 7, M. Rabka 1, T. Pisarczyk 1, M. Woźniak 0

Znicz Basket: T. Briegmann 16, S. Nowak 12, D. Czubek 8, J. Weatherspoon 6, G. Radwan 6, W. Fraś 5, A. Suliński 4, G. Malewski 0, M. Aleksandrowicz 0, B. Piotrowski 0