Porażka Znicza Basket

Znicz Basket Pruszków musiał uznać wyższość AZS AGH Kraków w spotkaniu 8. kolejki I ligi koszykówki mężczyzn. Goście wygrali 86:73.

Początek spotkania nie zapowiadał takiego rozstrzygnięcia. Od pierwszych minut szalał Tomasz Madziar, który szukał punktów. Po jego dwóch celnych rzutach wolnych gospodarze prowadzili 11:4. AZS wyrównał – po 14 i na parkiecie toczył się wyrównany bój. Jednak ostatnia minuta należała do gości z Krakowa, który wypracowali sobie ośmiopunktową przewagę.

Znicz Basket był w szoku. Najlepiej widać to po pierwszych minutach drugiej odsłony. Punktowali goście, którzy wyraźnie odskoczyli – 38:22. Zespół Marka Zapałowskiego chciał nawiązać walkę, ale w grze gospodarzy zaczęły mnożyć się błędy. Nadzieją powiało w końcówce, kiedy dzięki Tokarskiemu i Madziarowi udało się nieco zmniejszyć straty – 39:50.

W trzeciej odsłonie gospodarze ruszyli „z kopyta”. Celny rzut Tokarskiego i było 48:52. Wydawało się, że remis jest na wyciągnięcie ręki, ale AZS zdobył dziesięć punkt i nadzieja prysła – 48:62. W czwartej kwarcie lepiej wyglądali gospodarze. Znicz Basket próbował i chciał zneutralizować atuty rywala. Gospodarze wygrali ostatnią odsłonę, ale tylko trzema punktami, co nie wpłynęło na końcowy wynik meczu.

Najwięcej punktów dla pruszkowskiej drużyny zdobył Damian Tokarski – 26.

Znicz Basket z 10 punktami zajmuje 13. miejsce w tabeli.

MKS Znicz Basket Pruszków – AZS AGH Kraków 73:86 (22:30, 17:20, 17:22, 17:14)