Porażka z liderem po walce

Koszykarzom Znicza Basket Pruszków nie udało się pokonać na własnym boisku lidera tabeli pierwszej ligi – zespołu Polski Cukier SIDEn Toruń. Podopieczni Michała Spychały ulegli faworyzowanemu rywalowi „tylko” dziewięcioma punktami.

Pruszkowianie przegrali 63:72, będą gorszymi po trzech kwartach sobotniego spotkania o 16 punktów od rywali. Szkoleniowiec Znicza Basket jeszcze przed meczem twierdził, że łatwo nie będzie, ale jego zespół da z siebie wszystko, aby dobrze zaprezentować się w tej konfrontacji. Szczególnie korzystnie gospodarze wypadli w ostatniej części spotkania wygranej, aż siedmioma oczkami – 20:13.

W pozostałych kwartach Znicz Basket podjął walkę, ale szczególnie w pierwszej było widać przewagę toruńskiego lidera w organizacji gry i skuteczności w akcjach ofensywnych. W tej części rywale „odjechali” pruszkowianom na dziesięć punktów, a w kolejnych dwóch odsłonach powiększyli przewagę odpowiednio o dwa i cztery punkty.

Czwarta kwarta sobotniego spotkania może jednak napawać optymizmem, przed kolejnym meczem ligowym. 15 marca Znicz Basket zagra na wyjeździe ze spójnią Stargard Szczeciński.

MKS Znicz Basket Pruszków – Polski Cukier SIDEn Toruń 63:72 (12:22, 15:17, 16:20, 20:13)

Punkty dla Znicza Basket: Lewandowski 14, Aleksandrowicz 13, Linowski 12, Put 8, Kulikowski 6, Mieczkowski 6, Wojtyński 3, Czosnowski 1, Matuszewski 0.

Punkty dla Polskiego Cukru: Perka 18, Bochno 14, Jarecki 14, Wojdyła 12, Stępień 5, Lisewski 4, Wilczek 3, Śmigielski 2, Djurić 0, Plebanek 0.