Porażka na inaugurację

Znicz Pruszków od porażki rozpoczął zmagania w sezonie 2016/2017 w piłkarskiej I lidze. Na własnym stadionie żółto-czerwoni ulegli Bytovii Bytów 1:2.

Piłkarze z Bohaterów Warszawy w maju świętowali awans do I ligi. W przerwie letniej w Zniczu doszło do kilku zmian. Na stanowisku trenera pojawił się Andrzej Prawda, który zastąpił Dariusza Banasika. Nie obyło się również bez transferów.

W spotkaniu z Bytovią, którym żółto-czerwoni otworzyli nowy sezon w zespole zadebiutowali Rafał Zembrowski, Mateusz Długołęcki oraz Piotr Basiuk. Ponownie w barwach Znicza zaprezentował się Rafał Zaborowski, grający ostatnio w Ursusie Warszawa.  Po raz kolejny w Pruszkowie pojawił się Adrian Paluchowski, który ma odpowiadać za strzelanie bramek. Z Bytovią usiadł na ławce rezerwowych. Były napastnik warszawskiej Legii został posłany w bój w 62. minucie, kiedy zmienił Aleksandra Jagiełłę. Losów spotkania nie odwrócił.

Wydawało się, że Znicz będzie zmierzał po zwycięstwo w 1. kolejce. W 23. minucie bramkę zdobył Rafał Zembrowski. Jednak radość w szeregach pruszkowskiej drużyny nie trwała zbyt długo. Siedem minut później pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Łukasz Wróbel. Początek drugiej połowy nie po myśli żółto-czerwonych. W 48. minucie Jakub Serafin pokonał Piotra Misztala, czym zagwarantował ekipie z Bytowa trzy punkty na starcie rozgrywek.

Znicz Pruszków – Bytovia Bytów 1:2 (1:1)
Zembrowski 23′ – Wróbel 30’k, Serafin 48′

Znicz: Misztal – Rackiewicz, Zembrowski, Mysiak, Zaborowski – Jagiełło (62′ Paluchowski), Długołęcki (71′ Kopciński), Bartoszewicz, Banaszewski, Stryjewski (78′ Basiuk) –  Kita.

Bytovia: Bieszczad – Wróbel, Cseh, Opałacz – Kamiński, Serafin (84′ Cieślik), Mandrysz, Bąk (71′ Poczobut), Klichowicz (82′ Wacławczyk), Formela – Surdykowski.