Porażka Liderek na inaugurację

Po dwóch kwartach rywalizacji z SMS PZKosz Łomianki, koszykarki Lidera Pruszków były w dobrych nastrojach. Miały pięć punktów przewagi, jednak w drugiej części gry rywalki odrobiły straty z nawiązką.

Lider nie miał miłych wspomnień z poprzedniego sezonu z rywalizacji z SMS PZKosz Łomianki. W Pruszkowie zespół prowadzony jest Jacka Rybczyńskiego przegrał aż 53:83. Z kolei w Łomiankach po zaciętej walce Liderki również poniosły porażkę – 59:61. – Liczę, że młodość i fantazja nie da rady doświadczeniu moich zawodniczek – mówił przed spotkaniem Jacek Rybczyński, trener pruszkowskiej drużyny.

Szkoleniowiec jasno wyznaczył cele zespołu na sezon 2016/2017. – Minimum play-off. Jako człowiek ambitny chcę zawsze robić mały kroczek do przodu – podkreśla Rybczyński. Jego zawodniczki również pokazały, że nie boją się walki i każda piłka jest dla nich niezwykle cenna. Liderki mogły liczyć na wsparcie żywiołowych kibiców, którzy dawali z siebie wszystko.

Pierwsze minuty meczu nieco bojaźliwe w wykonaniu gospodyń. Liderki potrzebowały nieco czasu, aby wejść na właściwe obroty. Przy stanie 5:8 na rozmowę zaprosił je trener Rybczyński. Wskazówki szkoleniowca okazały się cenne, bo drużyna zaczęła dominować nad rywalem. Warto podkreślić, że obie drużyny nie oszczędzały się. Co chwilę na linii rzutów wolnych pojawiały się kolejne koszykarki. Rzut Marzeny Marciniak za dwa punkty dał gospodyniom prowadzenie – 10:9. Po chwili skutecznością z linii rzutów wolnych popisała się Zuzanna Wrzesień i przewaga Liderek wzrosła do czterech punktów. W ostatnich sekundach pierwszej kwarty ekipa z Łomianek wyrównała – 13:13.

Mocnym akcentem przyjezdne rozpoczęły kolejną odsłonę. SMS prowadził 16:14, jednak Liderki nie pozwoliły rywalkom rozwinąć skrzydeł. Rzut Szyller i na tablicy wynik 17:17. Gospodynie starały się odskoczyć, co udało się po rzucie Minczewskiej – 26:21. Podopieczne Rybczyńskiego schodziły na przerwę z prowadzeniem 28:23.

Zespół z Łomianek nie zamierzał składać broni. Już w trzeciej kwarcie przyjezdne odrobiły trzy punkty i przed decydującą odsłoną wynik nadal był sprawą otwartą. SMS imponował skutecznością z dystansu. Ekipa z Łomianek trafiła aż siedem rzutów „za trzy” przy dwóch gospodyń. W czwartej kwarcie walka niemalże do samego końca. SMS wykorzystał błędy Liderek, które zanotowały łącznie ponad 26 strat w całym spotkaniu. Przyjezdne cieszą się ze zwycięstwa 51:49.

Najwięcej punktów dla Liderek rzuciła Alicja Minczewska – 14. Najskuteczniejsza po stronie rywalek była Weronika Nowakowska, która zdobyła 12 „oczek”.

PTS Lider Pruszków – SMS PZKosz Łomianki 49:51 (13:13, 15:10, 9:12, 12:16)