Porażka Liderek

Koszykówka

Pruszkowskie Liderki przegrały dziewiąte spotkanie w sezonie. Sposób na podopieczne Jacka Rybczyńskiego znalazły koszykarki AZS-u Uniwersytet Gdański, które wygrały 70:59.

Lider nie wykorzystał atutu własnego terenu. Z kolei przyjezdne pokazały, że na wyjazdach grać potrafią. Po rzucie Cieślickiej AZS prowadził 2:3 i stopniowo powiększał swoją przewagę. Drużyna z Pruszkowa była na bakier z celnością, co miało swoje odzwierciedlenie w wyniku. Pierwsza kwarta zakończyła się triumfem zespołu z Gdańska – 17:10.

W drugiej odsłonie Liderki konsekwentnie pracowały, aby zmniejszyć dystans do rywalek. Po rzucie Agnieszczak było 18:21, jednak ponownie pojawiły się problemy z celnością. Na ponad cztery minuty przed końcem drugiej odsłony było 23:29. Od tego momentu punktowały już tylko przyjezdne. Skończyło się 23:39.

Drużyna z Pruszkowa znalazła się w trudnym położeniu, jednak zawodniczki podjęły rękawicę. Liderki podkręciły tempo, trafiały kolejne rzuty, a w poczynania przyjezdnych wdarły się proste błędy. Gospodynie zmniejszyły straty do dziesięciu punktów –  44:54. W czwartej kwarcie wymiana ciosów, co było korzystnym rozwiązaniem dla AZS-u. Na minutę przed końcem ostatnie punkty dla Liderek zdobyła Mysińska. Potem trafiły już tylko przejezdne, które wygrały 59:70.

Najwięcej punktów w pruszkowskiej ekipie zdobyła Anna Dąbek – 21.

PTS Lider Pruszków – AZS Uniwersytet Gdański 59:70 (10:17, 13:22, 21:15, 15:16)