Popłynęła po medale

Pływanie

Trzy srebrne medale przyjechały do Pruszkowa z Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich. Wszystkie wywalczyła Julia Koluch.

Teraz młoda pływaczka może szlifować formę przed Mistrzostwami Europy Juniorów. W kraju zaprezentowała dobrą dyspozycję i z nadziejami może jechać rywalizować w kontynentalnym czempionacie. W Gliwicach podopieczna Łukasza Borkowskiego stanęła na drugim stopniu podium na 50, 100 i 200 metrów stylem grzbietowym. Udział w mistrzostwach wzięli również Weronika Kacprzycka i Kamil Gontarczyk. Po medale nie sięgnęli, ale mogą być zadowoleni ze swojej postawy. Pruszkowscy pływacy poprawili własne rekordy.

Z kolei w Lublinie odbyły się mistrzostwa kraju juniorów 17-18-latków. Karolina Tomiałowicz i Wiktoria Galicka z Pruszkowa zaprezentowały się w finale „b”, co dało im miejsce w gronie 20 najlepszych zawodniczek w Polsce.

Dobry występ Bartka Słowikowskiego w mistrzostwach Polski juniorów 14-letnich w Olsztynie. Pływak z Pruszkowa zajął 6. miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym oraz 8 na 100 metrów stylem grzbietowym.  Z kolei w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się mistrzostw Polski juniorów 15-letni. 6. pozycję wywalczyła Wiktoria Wojtanek.