Popłyną po medale

Pływanie

Niczym Otylia Jędrzejczak za najlepszych czasów. Ba, niczym legenda pływania Michael Phelps – o laury powalczą miłośnicy wody w Pruszkowie.

Już 31 maja Finał Pruszkowskiej Ligi Pływackiej o Puchar Prezydenta Miasta Pruszkowa. Pływalnia Kapry będzie gościła najlepszych z najlepszych w tej dziedzinie sportu. To już czwarty etap imprezy, która cieszy się popularnością, a zarazem jest znakomitą okazją do aktywnego spędzania wolnego czasu. Pruszkowska Liga Pływacka w sezonie 2014/2015 rozpoczęła rywalizację w październiku, kolejne etapy odbyły się w grudniu i marcu. Teraz nadszedł czas na finał imprezy.

 

Każdy chętny może wysłać swoje zgłoszenie, ale trzeba się spieszyć. Swój akces do uczestnictwa w pływackich zawodach można zgłosić drogą mailową, ale najpóźniej trzy dni przed startem imprezy. Istnieje możliwość rejestracji na karcie startowej w kasie Pływalni Kapry.

 

Tym razem organizator zaplanował pięć kategorii. Najmłodsi zmierzą się na dystansie 25 metrów i będą płynąć wybranym przez siebie stylem. Uczniowie klas pierwszych i drugich zmierzą się na tym samym dystansie. We wszystkich kategoriach rywalizacja odbędzie się w stylu dowolnych. Kolejne grupy, czyli III – IV klasa, V – VI klasa oraz I – II gimnazjum pokonają dystans 100 metrów.

 

Walka będzie toczyła się o 90 pucharów, 112 medali za starty indywidualne. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, jeśli zaliczył cztery etapy imprezy. Organizator ma również niespodziankę w postaci nagród rzeczowych.

 

Popłyną po medale, a tak naprawdę będą bawić się, dbać o swoje zdrowie oraz aktywnie spędzać czas. Ciekawa propozycja, która powinna być kontynuowana. Zatem pływacy na start i do przodu. 31 maja zawody rozpoczną się o godzinie 15.45.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.