Ponad sto STO-nóg

Bieganie

Sezon biegowy zakończony. Ponad 100 osób zdecydowało się wziąć udział w biegu III Noc STO-nogi.

Trasa została wyznaczona na terenie Muzeum im. A. i J. Iwaszkiewiczów w Stawisku w Podkowie Leśnej. Nie ważne było kto pierwszy dobiegnie do mety. Trasa liczyła nieco ponad 1500 metrów i o zwycięstwie decydowała największa największa liczba okrążeń pętli.

Impreza przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Jesienna pogoda nie przestraszyła miłośników biegania. – Frekwencja była bardzo wysoka, wystartowało 117 osób, prawie dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Nie zmienia to faktu, że udało się zachować kameralny charakter imprezy – informuje Leszek Janasik, jeden z organizatorów biegu.

Wygrał Daniel Pietrzak, który pokonał 33 okrążenia. Potrzebował na to 3 godzin i 3 minut, a dokładnie przebiegł 36 300 metrów. Drugi zawodnik pokonał 20 okrążeń, a trzeci o jedno mniej.

Można powiedzieć, że bieg STO-nogi łączy pokolenia. Najmłodszy uczestnik imprezy miał zaledwie 5 miesięcy, a najstarszy 63 lata. Po biegu wszyscy mogli skosztować pysznej grochówki.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.