Polonia Warszawa pokonana

Piłkarze Znicza Pruszków wygrali mecz towarzyski z Polonią Warszawa. Zwycięstwo zapewnił żółto-czerwonym Marcin Bochenek.

Polonia Warszawa to już nie ten sam klub co kilka lat temu. Stołeczny klub z powodu olbrzymich długów nie otrzymał licencji na grę w Ekstraklasie. Ostatecznie wylądował w czwartej lidze i obecnie walczy o awans do trzeciej.

Spotkanie, które odbyło się w Pruszkowie nieźle rozpoczęli goście. W 8. minucie mieli niezłą okazję, ale dobrą interwencją popisał się Paweł Pazdan. Z biegiem czasu przewaga Znicza była jednak coraz bardziej widoczna. Kwadrans później powinno być 1:0 dla pruszkowian, ale rzutu karnego po faulu na Mateuszu Majewskim nie wykorzystał Michał Kucharski. W 32. minucie Marcin Rackiewicz zdecydował się na indywidualną akcję, oddał strzał, jednak niecelnie. Minutę później znów było groźnie, ale wynik się nie zmienił – głową zaskoczyć bramkarza próbował Kucharski.

Kilka minut po przerwie groźnie uderzył dopiero, co wprowadzony Rafał Kosiec – piłka po jego strzale uderzyła w spojenie słupka z poprzeczką. W 55. minucie sędzia nie uznał bramki Karola Grudniewskiego, dopatrując się spalonego. Chwilę później swoje sytuacje mieli Kamil Majkowski i Artur Januszewski, ale ich nie wykorzystali. Dopiero w 68. minucie piłka znalazła drogę do bramki – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Marcin Bochenek głową skierował futbolówkę do siatki. Sześć minut później kolejny strzał głową na bramkę Polonii, ale tym razem golkiper Polonii nie dał się pokonać. W 77. minucie z rzutu wolnego dobry strzał oddał Rafał Kosiec, ale sprzed bramki wybił ją obrońca Polonii. Chwilę później z dobrej strony pokazał się Majkowski, który minął trzech rywali i zdołał oddać strzał, ale piłka minimalnie minęła bramkę gości. Mimo znacznej przewagi Znicza do końca meczu wynik się zmienił.

Znicz Pruszków – Polonia Warszawa 1:0 (0:0)

Znicz Pruszków: Paweł Pazdan (’46 Michał Bigajski) – Michał Jaczewski (’46 Marcin Bochenek), Aleksander Miroszewski (’46 Andrzej Niewulis), Arkadiusz Jędrych (’46 Igor Biedrzycki), Krzysztof Kopciński (’46 Kamil Tomas) – Sebastian Olczak (’46 Artur Januszewski), Michał Kucharski (’46 Rafał Kosiec), Marcin Rackiewicz (’46 Maks Banaszewski), Mateusz Majewski (’46 Kamil Majkowski), Maciej Machalski (’46 Daniel Nawrocki) – Mateusz Muszyński (’31 Karol Grudniewski (’56 Adrian Paluchowski).

Polonia Warszawa: Brudnicki (’46 Błesznowski) – Klepczyński (’46 Lachowicz), Maleszyk (’46 Fogler), Grzybowski (’46 Zawadka), Litun (’46 Lekan) – Tyburski (’46 Madden), Ligienza (’65 Tyburski) – Lemanek (’46 Strus), Gliński (’46 Kruczyk), Sołtys(’46 Walewski) – Strzałkowski (’46 Olszewski).

Bramki: ’68 Marcin Bochenek