Polkowice za mocne dla Lidera

​Nie udało się koszykarkom Matizolu Lidera Pruszków awansować do ścisłego finału rozgrywek o Puchar Polski. Podopieczne Adama Prabuckiego nie zdołały stawić czoła drużynie wicemistrzyń kraju – CCC Polkowice.

Zawodniczki z Polkowic od początku zdominowały mecz zarówno w ataku, jak i w obronie. Znalazło to swoje odzwierciedlenie w wynikach poszczególnych kwart. Liderki przegrały pierwsze trzy części spotkania kolejno: jedenastoma, jedenastoma i dwunastoma punktami. Niejako na pocieszenie pruszkowianki okazały się nieznacznie lepsze od rywalek w ostatniej kwarcie spotkania. Nie mogło to jednak wpłynąć rezultat potyczki, którą zespół CCC zdecydowanie wygrał 79:47.

– Gratuluję zwycięstwa zawodniczkom z Polkowic. Myślę, że zagrały bardzo dobrze zarówno w obronie, jak i w ataku. Natomiast nam zabrakło pomysłu, szczególnie chyba na skuteczne rozwiązania w ofensywie – mówiła na pomeczowej konferencji prasowej Marta Jujka, zawodniczka Matizolu Lidera.

Koszykarkom z Pruszkowa pozostaje w tym sezonie jeszcze walka o wejście do półfinału play-offów Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet. Zadanie nie będzie jednak łatwe. O tę fazę rozgrywek Liderki walczą z zespołem Energi Toruń, jednak w rywalizacji do trzech wygranych meczów to rywalki prowadzą już 2:0. Aby myśleć o przedłużeniu szans na awans do najlepszej czwórki pruszkowianki będą musiały wygrać spotkanie na własnym parkiecie w sobotę 16 marca.

CCC Polkowice – Matizol Lider Pruszków79:47 (18:7, 20:9, 26:14, 15:17)