Polacy rywalizowali z Azjatami

Uncategorized

W Książenicach odbyła się rywalizacja w otwartych mistrzostwach Polski w soft tenisie. Gospodarze pokazali się z dobrej strony i wywalczyli dwa złote medale w zmaganiach indywidualnych. Wysoki kunszt zaprezentowali zawodnicy z Azji.

W Polsce soft tenis raczkuje, jednak coraz bardziej zyskuje na popularności. Korzeni dyscypliny należy szukać w Japonii. Na czym polega soft tenis? Gra się miękkimi i gumowymi piłkami, rakieta jest bardziej elastyczna niż w tradycyjnym tenisie.

Na kortach Strefy Ruchy w Książenicach stawiło się 80 zawodników z Polski, Czech, Japonii, Korei Południowej, Niemiec i Brazylii. Turniej wzbudził spore zainteresowanie. Mieszkańcy Książenic i okolic chcieli z bliska przyjrzeć się zmaganiom w soft tenisie. Dodatkowo mieli okazję sami spróbować swoich sił w grze na korcie podczas treningu otwartego.

Kto okazał się najlepszy w Książenicach? Rywalizacja toczyła się w ośmiu kategoriach. W grze pojedynczej chłopców do lat 16 triumfował Adrian Reszczyński. Wśród mężczyzn w kategorii open pierwsze miejsce dla Koreańczyka Don-Juna Lee. Wśród panów 45+ wygrał Tomasz Matuszelański.

W grze pojedynczej kobiet open na podium znalazły się trzy Japonki i zawodniczka z Czech. Najlepsza okazała się Kana Kawamura. Hiroko Nakayama pokonała Martę Takara i cieszyła się ze zwycięstwa wśród pań 45+. W deblu mieszanym triumf pary polsko-japońskiej. Na pierwszym miejscu podium stanęli Aleksander Matuszelański i Kana Kawamura. Debel mężczyzn dla Koreańczyków – Sang-Hyun Kim i Jin-Woong Kim, a u pań wygrana przypadła Japonkom – Erice Matsumoto i Kanie Kawamura.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.