Polacy nie zawiedli

Kolarstwo

Przez trzy dni, 1-3 lipca, na pruszkowskim torze BGŻ Arena trwała zacięta rywalizacja w Grand Prix Polski. Z dobrej strony pokazali się reprezentanci Polski.

Warto nadmienić, że Grand Prix Polski w kolarskie torowym to prestiżowa impreza. Turniej jest zaliczany do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Na pruszkowskim welodromie nie brakowało gwiazd, które sięgały po medale mistrzostw świata i Europy.

Mieszkańcy Pruszkowa mogli podziwiać w akcji i mocno dopingować Polaków. Wsparcie było niezwykle ważne. Polacy nie zawiedli. Z dobrej strony pokazali się nasi młodzi zawodnicy. W keirinie U23 triumfował Mateusz Lipa, a w scratchu Szymon Sajnok. Katarzyna Pawłowska okazała się najlepsza w omnium scratch w wyścigu elity kobiet. Polska dołożyła triumf na 3 km. Wyścig punktowy U23 dla Alana Banaszka, a w sprincie U23 najszybszy okazał się Mateusz Rudyk. 

Klasę pokazała Brytyjka Laura Trott, która triumfowała w kilku konkurencjach. Na wyróżnienie zasługuje młody Dylan Kennett z Nowej Zelandii oraz doświadczony Theo Bos. 

Należy wspomnieć o próbie poprawienia rekordu Guinnessa w godzinnej jeździe na tylnym kole. Co cieszy, udanej. Pruszków mocno dopingował Marka Sieradzkiego, który pobił rekord. Zawodnik przejechał 25 015,2 m i poprawił poprzedni wynik o 800m.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.