Pokaz capoeiry i kickboxingu

Uncategorized

Pruszków będzie gościł adeptów sztuk walki. W Gimnazjum nr 3 odbędą się warsztaty Capoeiry. Organizatorzy nie zapomnieli również o pokazach dla tych, którzy rozważają dopiero rozpoczęcie swojej przygody z tym sportem.

Jednoznaczne określenie czym jest capoeira jest trudne. Czy to gra, taniec, a może walka? Tak naprawdę jest wszystkim naraz. Capoeira to sztuka walki, która łączy ze sobą fantazję, improwizację, kreatywność, ruch i muzykę. Przede wszystkim capoeira to radość. Dlatego też pokazy capoeiry przypominają dialog złożony z ruchów i akrobacji.

Do tej pory miłośnicy brazylijskich sztuk walki na pokazy musieli wybierać się do Warszawy. Teraz warsztaty capoeiry odbędą się w Pruszkowie. Ich organizatorem jest International Capoeira Raiz. Udział w zajęciach jest płatny, ale widzowie na halę w Gimnazjum nr 3 (al. Wojska Polskiego 34) będą mogli wejść bezpłatnie. Zajęcia będą trwały przez dwa dni – w sobotę od godz. 10.00, w niedzielę od 11.00.

Organizatorzy przewidzieli również część pokazową (sobota godz. 14.30). Na tzw. rodzie otwartej wystąpią zawodnicy i instruktorzy z ICR. Nie zabraknie również gości. Swój udział w evencie potwierdzili Mastre Bailarino (Berlin), Mastre Joaozinho (Londyn), Mastre Marinaldo (Warszawa) oraz prof. Amendoim (Rzeszów). Pokazy zostaną wzbogacone o występy kickboxerów z Bąkowski Fight Klubu oraz Mistrza Świata Piotra Bąkowskiego. Na pokazy można wejść bezpłatnie.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.