Pogoń zwycięża w Zielonkach

W przełożonym meczu piątej kolejki IV ligi Pogoń Grodzisk Mazowiecki wygrała na wyjeździe z Naprzodem Zielonki 3:0.

Gdy 3 września gospodarze nie byli w stanie załatwić obsługi meczowej wydawało się, że Wydział Dyscypliny Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej przyzna Pogoni walkower. Tak się jednak nie stało i o zwycięstwo podopieczni Rafała Smalca musieli walczyć na boisku.

Jednak już od początku spotkania to Pogoń dyktowała warunki gry i już w szóstej minucie Tomasz Feliksiak strzelił pierwszą bramkę. Po golu piłkarze z Grodziska jakby oszczędzali siły, bo wyraźnie spuścili z tonu. Wtedy do głosu doszli gospodarze, którzy mieli dwie dogodne okazje do strzelenia gola, ale żadnej z nich nie potrafili zamienić na bramkę. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i czerwono-biali schodzili z boiska z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie Pogoń zagrała bardziej zdecydowanie i co chwilę stwarzała groźne sytuacje pod bramką rywali. Bardzo dobrze wyglądała współpraca pomiędzy Bartłomiejem Nowakiem a Maciejem Mazurkiewiczem. To właśnie po akcji Nowaka i Macieja Rybaczuka na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Niezgoda podwyższając na 2:0. Chwilę później Pogoń prowadziła już trzema golami za sprawą Tomasza Feliksiaka, który strzałem głową ustalił wynik meczu.

Po tym zwycięstwie Pogoń wróciła na fotel lidera IV ligi.

Naprzód Zielonki – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:3 (0:1)