Pogoń za silna dla Nadarzyna

Piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki pokonali u siebie GLKS Nadarzyn 3:0 i zostali samodzielnym liderem IV ligi.

Jeszcze pod koniec poprzedniego sezonu w spotkaniu pomiędzy tymi dwoma ekipami zdecydowanym faworytem byłby występujący w II lidze GLKS. Jednak po rezygnacji z drugoligowych występów klub z Nadarzyna opuścili najlepsi zawodnicy, a do składu wskoczyli młodzi i niedoświadczeni piłkarze. Natomiast Pogoń znacznie się wzmocniła i w tym sezonie rozdaje karty w IV lidze.

Mecz tych ekip był jednostronny, a na boisku dominowali gospodarze. Szybkie akcje grodziszczan raz po raz rozrywały obronę GLKS-u. Jeszcze w pierwszej połowie wynik otworzył pięknym strzałem z 30 metrów Jakub Popiński. Po przerwie gospodarze grali równie dobrze i mieli mnóstwo okazji do zdobycia gola, ale zawodziła skuteczność. Mimo, że drugie trafienie zaliczył Popiński i jedną bramkę strzelił jeszcze Michał Bal, Pogoń powinna strzelić tych bramek co najmniej dwa razy tyle.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – GLKS Nadarzyn 3:0 (1:0)

Pogoń: Pazdan – Kołodziejski, Popiński (Skorża), Gawlik, Mazurkiewicz – Nowak (63' Romanowski), Kołaczek, Niezgoda (Jankowski), Rybaczuk (Kakietek) – Bal, Feliksiak

GLKS: Wysocki – Piórkowski, Sielski, Berliński, Sztyk (Opalinski) – Kowalski (Naziębło), Zapolski (Filipowicz), Gutowski, Pieniążkiewicz – Wojtczak, Kwiatkowski