Pogoń wygrała z Podlasiem

Region

Piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki wygrali na wyjeździe z Podlasiem Sokołów Podlaski 2:0. Bramki dla grodziskiego zespołu zdobyli Tomasz Feliksiak i Jakub Kołaczek.

Pogoń po przekonującym zwycięstwie u siebie z Polonią Iłża, znów zdobyła komplet punktów. Od początku mecz w Sokołowie Podlaskim toczył się pod dyktando gości, jednak przewagę udało się udokumentować dopiero w 37. minucie, kiedy to Tomasz Feliksiak pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Swoje okazje mieli jeszcze Michał Bal i Paweł Romanowski.

W drugiej połowie role się odwróciły i to gospodarze stwarzali więcej sytuacji do zdobycia bramek, ale doskonale spisujący się w tym sezonie Paweł Pazdan po raz kolejny nie dał się pokonać. Golkiper Pogoni nie puścił gola już od 240 minut. Rywale atakowali, ale to Pogoń zadała kolejny cios. W 92. minucie po szybkiej kontrze w doskonałą sytuację wykorzystał Paweł Kołaczek, który tym trafieniem zapewnił podopiecznym Rafała Smalca kolejne trzy punkty.

Sokołów Podlaski – GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:2 (0:1)

Podlasie: Matłacz – Protaziuk (60’ Bednarczyk), Stromecki, Maksymiak, Zduniak – Pietrzyk (62’ J. Wyrozębski ), K. Wyrozębski, Horowicz, Wojtczuk, Florczuk (72’ Kobus) – Kruk (43’ Świnarski)

Pogoń: Pazdan – Rzeszotarski (70' Mazurkiewicz), Popiński, Gawlik, Kołodziejski – Romanowski (58' Nowak), Jankowski (70' Kołaczek), Skorża (58' Niezgoda), Rybaczuk – Bal, Feliksiak