Pogoń wydarła zwycięstwo

Piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki wygrali na wyjeździe z Żyrardowianką Żyrardów 2:1. Bohaterem meczu był Jakub Popiński, który najpierw strzelił samobójczego gola, a później dwukrotnie pokonał bramkarza rywali.

Czerwono-biali jechali do Żyrardowa po kolejne zwycięstwo i umocnienie swojej pozycji w lidze. Jednak zanim mecz na dobre się rozpoczął Pogoń przegrywała już 0:1. W wyniku nieporozumienia Pawła Pazdana i Jakuba Popińskiego, ten drugi skierował piłkę głową do bramki. To samobójcze trafienie przerwało świetną serię Pazdana ponad 450 minut bez straty gola. Piłkarze Pogoni rzucili się do odrabiania strat i już w 11. minucie znów mógł być remis, ale rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Jankowski. Jednak 10 minut później znów sędzia dyktuje jedenastkę, a do piłki pochodzi Popiński, który pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy kilkukrotnie zagrażali bramce Pazdana. Po 10 minutach gra znów się wyrównała, a dodatkowe emocje wyzwalały kontrowersyjne decyzje sędziego, który kilkukrotnie źle interpretował boiskową sytuację. Bardzo nerwowo zrobiło się pod koniec meczu. W 88. minucie dość ostro został potraktowany Arkadiusz Niezgoda, ale sędzia kartki rywalowi nie pokazał. Zawodnik Pogoni chcąc się zrewanżować również zagrał bardzo ostro i sędzia bez wahania wyjął czerwony kartonik. W 92. minucie jeden z zawodników Pogoni został sfaulowany na 18. metrze i sędzia pokazał również czerwoną kartkę obrońcy Żyrardowianki. Do piłki podszedł Popiński, który ładnym strzałem zapewnił czerwono-białym zwycięstwo.

Żyrardowianka Żyrardów – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:2 (1:1)
Bramki: Popiński 1’ (sam.) – Popiński 21’, 92’