Pogoń na szóstkę

Piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki wyrastają na murowanego faworyta do awansu. Podopieczni Rafała Smalca rozbili Mazowsze Grójec aż 6:0.

Sam początek nie zwiastował aż tak efektownego zwycięstwa. Co prawda w 2. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Michał Bal, ale sytuacji nie wykorzystał i przez dłuższy czas pogoniści nie potrafili zagrozić bramce rywali. Jednak w 30. minucie brutalnie sfaulowany został Tomasz Feliksiak, a zawodnik Mazowsza otrzymał za to zagranie czerwoną kartkę. Pogoń szybko wykorzystała przewagę zawodnika, bo już 4 minuty później było 1:0, a ładnym strzałem popisał się Tomasz Kołodziejski. Po chwili znów dobrą okazję miał Bal, ale nie udało mu się strzelić gola.

Druga część meczu to już popis gry tego młodego napastnika. Zaraz po wznowieniu gry dobrą piłkę zagrał Bartłomiej Nowak i Bal podwyższa na 2:0. W 52. Minucie było już 3:0, a samobójcze trafienie zaliczył obrońca gości. W 73. i 83. Minucie znów do siatki trafił Bal, tym samym kompletując hattricka. Na trzy minuty przed końcem rywali jeszcze dobił Jakub Popiński ustalając wynik meczu na 6:0.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Mazowsze Grójec 6:0 (1:0)