Pogoń gromi

Piłka Nożna

Piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki pokonali u siebie Zawiszę Rzgów 4:1. Po dwie bramki strzelili Dorian Zdanowicz i Tomasz Feliksiak.

W spotkaniu z Zawiszą trener Rafał Smalec po raz pierwszy pozwolił zagrać od początku dwóm wychowankom: Dorianowi Zdanowiczowi i Maciejowi Pietraszkowi. Zwłaszcza ten pierwszy szybko pokazał, że była to dobra decyzja. W 20. minucie po rzucie rożnym piłka trafia do obrońcy gości, ale odzyskał ją Tomasz Mazurkiewicz i dograł do Tomasza Feliksiaka, który przewrotką próbował pokonać bramkarza Zawiszy, ale trafił w poprzeczkę. Do odbitej piłki jako pierwszy dopada Zdanowicz i głową wpycha futbolówkę do bramki. Mimo że Pogoń miała jeszcze kilka okazji, do przerwy prowadziła 1:0.

Tuż po zmianie stron, ku zaskoczeniu wszystkich, Zawisza doprowadziła do wyrównania. Piłkarze gości odebrali piłkę Dominikowi Skorży i podali piłkę do Adriana Krzemińskiego, który ładnym strzałem z dystansu pokonał Michała Chojnackiego. Jednak gracze Zawiszy nie cieszyli się długo z wyrównania, ponieważ zaraz po wznowieniu gry po stracie bramki, piłkę otrzymał Bartłomiej Nowak, zagrał na wolne pole do Tomasza Feliksiaka, a ten zachował zimną krew w polu karnym i pokonał bramkarza gości.

Po bramce, szybkie ataki postanowiła przeprowadzić drużyna ze Rzgowa, ale to Pogoń strzeliła kolejnego gola. W 53. minucie ponownie asystą popisał się Nowak, a drugą bramkę mocnym strzałem po ziemi zdobył Dorian Zdanowicz. 12 minut później wynik meczu ustalił Tomasz Feliksiak.

Pogoń Grodzisk Maz. – Zawisza Rzgów 4:1