Pogoń wypunktowała Znicza

Piłka Nożna

Dobra forma piłkarzy Pogoni Grodzisk Mazowiecki. W meczu spotkaniu sparingowym podopieczni Krzysztofa Chrobaka 3:0 pokonali Znicz II Pruszków.

Pogoń dobrze prezentuje się w przedsezonowych spotkaniach. Tylko Polonia Warszawa znalazła sposób na rozbrojenie defensywy zespołu z al. Mokronoskich. Co warte uwagi, Pogoń świetnie radzi sobie w obronie. Gracze z Grodziska stracili bramki tylko w dwóch z pięciu spotkań.

W rywalizacji ze Zniczem II gospodarze rozkręcali się stopniowo. Przez większą część pierwszej połowy w poczynaniach obu zespołów widać było brak pomysłu na stworzenie zagrożenia pod bramką rywala. Zawodnicy Znicza próbowali, ale bez efektu. Pogoń dała wyszaleć się rywalom i w końcu wyprowadziła pierwszy cios. Na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Nowak.

Druga część gry dla Pogoni. Grodziszczanie dyktowali warunki i wykorzystali słabość rywala. Popis skuteczności dał Łukasz Sierociński, który zdobył dwie bramki. W ostatnich minutach piłkarze nie podkręcali tempa i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pogoni 3:0.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Znicz II Pruszków 3:0 (1:0)